Recenze DiCAPac

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 8. prosince 2019

(naposledy upraveno 8. prosince 2019)

• při vstupu do moře vypadáte s tímto pouzdrem jako nabušenej frajer
  • složitý způsob uzavírání, špatně navrženo
  • švy u otevírání praskají a přes veškerou péči vniká voda do pouzdra
  • za kus plastu přehnaná cena

pokud chcete svou zrcadlovku vystavit riziku utopení, pak prosim. i malé množství slané vody je pro fotoaparáty smrtící. sám jsem díky tomu to pouzdru "utopl" jednu zrcadlovku/mirrorles a druhý téměř. podvodní pouzdra jsou pro fotaky rizikem, a i když se toto pouzdro tváří jako solidní a robustní, jen ukolébá vaší ostražitost. občas si řikám, že jsem měl zainvestovat do pořádného obalu.

Pouzdro DiCAPac WP-565

Pouzdro DiCAPac WP-565

Ověřený zákazník Oehling CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 24. června 2019

Zakoupeno v Oehling CZ

• Nadá se s tím fotit pod vodou

Pokud se pouzdro namočí, nefungují tlačítka na displeji a je nutné přehodit spouštění fotoaparátu na tlačítko (např. hlasitost), ale pak jde spoušť fotoaparátu špatně spínat.
Na focení pod vodou nedoporučuji, jen jako ochrana proti vodě. Byly to vyhozený peníze a dnes bych focení pod vodou řešil jinak.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Ověřený zákazník

Přidáno: 24. června 2018

Zakoupeno v FotoŠkoda

Pro zájemce - především je potřeba si uvědomit, co je to za pouzdro. Toto pouzdro je takový "lepší" pytlík pro foťák. Z vrchní strany je vodotěsné zapínání - jako pro koření a pod.
Krycí sklo pro objektiv se zdá být kvalitní - minimálně až neznatelně ztrácí kresbu, ale proti slunci se samozřejmě objeví nějaký ten flair.
Používal jsem ho na řece jako ochranný obal pro Sony RX1 (žádné potápění, šnorchlování apod.) s nasazenou sluneční clonou na objektivu a musím říct, že mne obal uspokojil. Je nutné si dávat pozor, aby foťák nebyl v pouzdře nakřivo, protože pak vinětují okraje krycího skla.
V domácích podmínkách jsem ho měl ponořený prázdný (na zkoušku) v kbelíku s vodou a do vnitř se žádná voda nedostala. Ve vaně jsem s ním zkusil fotit se Sony A7II a objektivem Sony FE 2.8/35 ZA (ano Sony A7II se do něj vejde), ale vzhledem k citlivému snímači pro EVF hledáček jsem často fotil od boku a nebylo možné si prohlédnout vyfocený snímek.
Nikdy se s tímto pouzdrem nebudu potápět - na to je jiná výbava, ale jen tak pro jistotu jako ochranný obal k vodě toto pouzdro doporučuji.

Pouzdro DiCAPac WP-C20i zelené

Pouzdro DiCAPac WP-C20i zelené

Ověřený zákazník ElektroCR.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 3. října 2016

Zakoupeno v ElektroCR.cz

• 100% vodotěsnost (ověřena louhováním dle návodu).
  • Použitelné ovládání telefonu - dotyková plocha i boční/horní tlačítka (obal je dostatečně měkký; zapínací tlačítko mi zlobí - je nutné na něj hodně přitlačit - přesto v obalu nebyl problém).
  • Příjený popruh s jednoduše nastavitelnou délkou. Asi hrozí vytržení z úchytů, když se s ním někde hodně škubne, nicméně úchyty nejsou na žádném z kritických míst, takže pouzdro by i po té mělo zůstat vodotěsné (a tedy použitelné).
  • Zámek jde hodně ztuha - pouzdro se mi daří otevřít až po kratším zápase, a jen když je suché (za mokra prstíky kloužou). Pomohlo by, kdyby za zámkem bylo víc materiálu, aby bylo při rozepínání za co chytit.

Spokojenost - účel plní, tuhost zámku beru jako nutnou daň za vodotěsnost.
Ještě musím vyzkoušet, zda bude pouzdro plavat - aby fungovala dotyková plocha, musí být "nalepena" na plochu pouzdra, tzn. nesmí v něm zůstat moc vzduchu. U 5" telefonu si nejsem jist, zda je toho vzduchu dost. Kažpodádně doporučuji kupovat pouzdro, které je alespoň o 2cm širší i delší než telefon.

Ověřený zákazník EuroKing Ověřený zákazník

Přidáno: 17. srpna 2016

Zakoupeno v EuroKing

• Fotoaparát se velmi dobře ovládá.
  • Vše zatím vypadá, že bude sloužit tak jak má.

Pouzdro jsem zatím zkoušel pouze na vodotěsnost a ta je perfektní. Velká zkouška přijde za měsíc v Rudém moři, tak uvidíme. Jestli obstojí, určitě to sem napíšu, protože já jsem kupoval také podle recenzí.

Pouzdro DicAPac WP-C2A

• vodotěsnost
  • prachotěsnost
  • vhodné pro sporty
  • asi nic

Doporučuji mám ho osobně na mobil samsung galaxy s6 edge plus který má 5,7 palců úhlopříčku a perfekně do obalu padne

Ověřený zákazník Inter-Store.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. května 2015

Zakoupeno v Inter-Store.cz

• vypadá,že vydrží
  • zatím nic

uvidím po dovolené!

Ověřený zákazník PENTA CZ s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 16. května 2015

Zakoupeno v PENTA CZ s.r.o.

• lehký, jednoduchý na ovládání, oproti profi konkurenci cenově skvělý; ve vodě se dokonce s vloženým fotoaparátem i s větším zoom objektivem sám nepotopí na dno, pokud v pouzdru máte alespoň trochu víc vzduchu (=nevýhodné pro profi potápěče, ale výhodné pro začátečníky na volném moři:+)
  • hodilo by se mít k produktu více příslušenství v podobě pěnové "vystýlky" pro menší typy fotoaparátů (třeba Sony NEX5), aby v pouzdru tolik nelítal... Rovněž by se hodilo, kdyby pouzdro mělo víc než jen jednu škvíru pro zasunutí prstu na ovládání tlačítek aj. ovládacích prvků fotoaparátu, tentokráte z druhé sstrany.

Dobrý

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 6. října 2014

Zakoupeno v Aaron

• jednoduché
  • funkční
  • trochu hůř se zoomovalo

Perfekt pro focení pod vodou s běžným kompaktem, zvažoval jsem nákup jednorázových foťáků, ale tohle byla mnohem lepší volba. Vyzkoušeno minulý týden v Egyptě - Marsa Alam, báječné podmořské fotky i videa :-)

Ověřený zákazník Aaron Ověřený zákazník

Přidáno: 13. srpna 2014

Zakoupeno v Aaron

• Cena. Použití s "lepším" fotoaparátem = lepší výsledky při podvodním focení! použito s Nikonem P310.
  • Horší ovládání oproti skutečně podvodnímu fotoaparátu, je dáno "konstrukcí". Otázkou je trvanlivost, ale je to o ceně, na dovolenou doporučuji, do deště, sněhu atd.

Je to o kompromisech. Buď vyloženě podvodní foťák, s trochu solidnějším (ale stále jen průměrným až podprůměrným) fotografickým výstupem = cca 5000,- Kč. Nebo pouzdro za 700,- Kč :-). Musíte být trochu pečlivka a trochu technik, aby vodotěsnost byla 100% i v deklarovaných 10 m a následně o pouzdro pečovat. při mých 20 ponorech splnilo očekávání více než na 100 %

Přidáno: 5. května 2014

• Funguje jak má

Viděl jsem foto z vodotěsného foťáku na jedno použití-HRŮZA a proto jsem se rozhodl zkusit tento výrobek.Nezklamal.Na dovče jsem používal každý den a ani kapka.Mám Panasonic DMC-FS10 a hůř se v obalu (je dost pevný) ovládá zapínání a vypínání foťáku (malé tlačítko),tak jsem ho zapínal dřív a nechal ho přejít do režimu ,,spánku´´ pak vše v pohodě.
Takže za mě - doporučuji koupi

Přidáno: 26. dubna 2014

Zakoupeno v Alza.cz

K ochraně fotoaparátu před vodou .. s výrobkem jsem spokojen ...

Přidáno: 27. listopadu 2013

• funguje jak má
  • 100% odolnost vůči vodě

S pouzdrem jsem velmi spokojen. Vybral jsem si ho na základě recenzí a rozhodně nelituji

Přidáno: 20. října 2013

Zakoupeno v Digiobchod.cz

• Funguje suprově - vyzkoušeno v moři pří šnorchlování. Fotoaparát (Canon S110) byl pouzdře cca 2hoďky neustále pod vodou. Ani náznak kapky v pouzdře.
  • Vypadá velmi pochybně...

Zajímává alternativa místo pevného pouzdra, funguje opravdu velmi dobře.

Přidáno: 5. října 2013

• neteče do něj
  • dá se z něj fotit
  • musí se vyfouknout vzduch aby nebyla vidět černá obroučka

Tento obal je velmi dobrá věc. Nejen že když si koupíte jednorázové fotoaparáty nevíte jestli se fotky povedly nebo jestli vůbec funguje. Do tohoto obalu vložíte fotoaparát a okamžitě fotíte. Vřele bych každému doporučila. Je to skvělá věc a neztratí se. I když se někomu může zdát drahá je to stoprocentně výhodnější než jednorázové foťáky.

Přidáno: 16. července 2013

• nevhodný pro fotoaparát Panasonic DMC- LZ7

Toto pouzdro mi bylo doporučeno jako vhodné pro fotoaparát Panasonic DMC- LZ7

Anonym Anonym

Přidáno: 14. června 2013

Přiznám se, že jsem ho používala pouze na šnorchlování a ponory pouze do 5-ti metrů. Nicméně posloužil velmi dobře, bez jediného náznaku vody. Takže já jsem byla spokojená.

Přidáno: 20. října 2012

Zakoupeno v Alza.cz

• až přkvapivě dobře funkční, lehký
  • nic mě nenapadá

vybral jsem si ho jako alternativu k malému podvodnímu foťáku na šnorchlování. Zkušenosti absolutně pozitivní, až překvapivě funční a spolehlivý. Používá se bezvadně jenom je třeba mít k tomu vhodný malý fotoaparát, můj úplně vhodný není kvůli rozšíření pro baterie.

Přidáno: 26. září 2012

Zakoupeno v Alza.cz

• Byl jsem z počátku nedůvěřivý, ale obal je opravdu nepropustný. Testoval jsem i s papírovým kapesníkem a ani náznak vlhkosti.

Levný ale spolehlivý!

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník